شما امروزه در بیشتر فضاهایی که زیبایی منحصر به فرد و خاصی دارند می توانید شیشه بالکن را هم تماشا کنید. در واقع یکی از تجهیزات شیشه ای زیبا و جذاب که نمای ساختمان را شیک تر می کند و همچنین به نمای درونی هم جذابیت می بخشد شیشه های بالکن در انواع مختلف می باشند.

شیشه بالکن چیست؟

شیشه بالکن و انواع آن امروزه در بسیاری از ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد و افراد زیادی از آنها برای نمای ساختمان خود استفاده می کنند. برای خرید شیشه بالکن باید به کاربرد متنوع آن دقت بسیاری داشته باشید، چرا که کاربرد آن اهمیت بسیاری دارد. در واقع بسیاری از افراد در مورد کاربرد شیشه تراس آشنایی زیادی ندارند، و به همین دلیل شاید در بسیاری از مکان هایی که می شود از آنها استفاده کرد، استفاده ننمایند. برخی از شیشه های بالکن که در مکان های متنوع مورد استفاده قرار می گیرد را در ادامه معرفی می کنیم تا اطلاعات شما در مورد کاربرد و خرید شیشه بالکن بیشتر شود.

انواع شیشه بالکن

شیشه بالکن و یراق آلاتی که در آن به کار می رود در انواع مختلفی می باشد و هر یک از آنها دارای ویژگی های منحصر به فرد و خاصی می باشند. شما برای اینکه شیشه و یراق آلات آن را خریداری کنید باید اطلاعات خود ار در مورد سیستم نصب و نحوه عملکرد آن بیشتر نمایید. بدون شک همه ما به خوبی می دانیم زمانی که یک بالکن و یا تراس بزرگ داشته باشیم، داشتن شیشه تراس در آن بالکن فضا را بسیار زیباتر و خاص تر می کند، به همین دلیل در انتخاب شیشه ها بالکن به هیچ عنوان نباید شک کنید و هر یک از انواع شیشه های بالکن را که بیشتر می پسندید را در پروژه های متنوع خود نصب نمایید.

در بسیاری از  شهرهایی که بزرگ هستند و آلودگی و سر و صدا در آن زیاد است، شما می توانید با نصب شیشه های بالکن، از آلودگی های بیرون و همچنین سر و صدایی که در محیط نزدیک وجود دارد در امان باشید. بر همین اساس به شما پیشنهاد نصب انواع شیشه های بالکن که هر یک از آنها مزیت های متنوعی دارند را می دهیم تا فضای بالکن و تراس خود را با وجود این شیشه ها بسیار زیباتر و خاص تر نمایید.

نمونه شیشه بالکن ریلی تاشو

نمونه شیشه بالکن ریلی تاشو

برای ساخت و نصب این نوع از شیشه های بالکن از شیشه هایی که 8 الی 10 میلیمتر ضخامت دارند استفاده می کنند که یراق آلات مورد استفاده شده در این شیشه ها بسیار با کیفیت می باشد. البته باید بدانید نوع یراق آلاتی که در این نوع از شیشه مورد استفاده قرار می گیرد به سفارش مشتری بستگی دارد، چرا که هزینه هر یک از آنها به صورت جداگانه محاسبه می شود.

تاشو

این نوع از شیشه بالکنی هم دارای طرفداران بیشماری می باشد و افراد زیادی از آن استفاده می کنند، چرا که مزیت های آن بسیار زیاد می باشد. برای اجرا و نصب این نوع از شیشه تراس از یک شیشه ثابت و همچنین از شیشه های متحرک استفاده می کنند که چرخ دنده هایی هم در درون این شیشه ها وجود دارد که این چرخ دنده ها نقش بسیار مهمی در حرکت شیشه ها خواهند داشت.

ریلی یا متحرک

بسیاری از کسانی که برای نصب بالکن های شیشه ای اقدام می کنند نوع ریلی یا متحرک را بیشتر انتخاب می نمایند، چرا که راحتی استفاده از آن بسیار زیاد می باشد و افراد زیادی از آن استفاده می کنند. برای ساخت و اجرای این شیشه تراس در پروژه های متنوع از دو ریل آلومینیومی استفاده می کنند که در قسمت پایین و بالای آن قرار می گیرد، به عبارتی باید بدانید یکی از ریل های آن بالای شیشه و دیگری در قسمت پایین شیشه قرار می گیرد. وظیفه اصلی که در این ریل های وجود دارد این است که شیشه ها را جابجا کند و شما بتوانید به راحتی آنها را باز و بسته نمایید.

فریم لس

یکی از انواع شیشه های بالکن که محبوبیت بسیاری دارد و افراد زیادی از آن استفاده می کنند شیشه های فریم لس می باشد که در این نوع از شیشه هیچ اتصالی وجود ندارد و هیچ گونه یراق آلاتی ار در آن نصب نمی کنند. دید و فضای بازی که برای دید در این نوع از شیشه ها وجود دارد بسیار زیاد می باشد و این ویژگی یکی از مزیت های آن نسبت به شیشه های دیگر به شمار می رود.

فریم دار

برای نصب این نوع از شیشه از فریم هایی که آلومینیومی هستند استفاده بسیاری می شود. دید شیشه تراس این نوع از شیشه های بالکن نسبت به نوع قبلی که بیان کردیم تا حدودی کمتر می باشد، اما باید بدانید در زمان اجرای این نوع از شیشه استحکام آن را بسیار بیشتر کرده اند، در نتیجه استحکام و دوام آن بسیار زیاد است. اگر تراس شما از آن دسته تراس هایی می باشد که مساحت بسیار بیشتری دارد، بهترین انتخابی که می توانید برای نصب شیشه های مخصوص بالکن داشته باشید همین شیشه است.

چرا شیشه های بالکن ایمن دُر

شما از روزی که سفارش خود را ثبت می کند تا زمانی که شیشه های بالکن تان نصب می شود تنها شاید یک هفته زمان ببرد. ما در هر شهری از ایران باشید می توانید شیشه های بالکن مورد نظر خود را در هر نوع و اندازه به شرکت ایمن در سفارش دهید تا در کمترین زمان برای شما تولید کنند.

عوامل تاثیر گذار در قیمت شیشه بالکن تاشو

بدون شک همه شما نیز به خوبی می دانید که عوامل بسیار زیادی در قیمت شیشه بالکن تاثیر دارد و با بررسی این عوامل شما شیشه های بالکن خود را سفارش می دهد، ولی با این وجود باید بدانید از آنجایی که شیشه های بالکن در انواع متعددی تولید می شوند، قیمت هر یک از آنها هم با یکدیگر متفاوت است. در این مطالب قصد داریم در مورد قیمت شیشه های بالکن که به صورت تاشو تولید می شوند صحبت کنیم و عواملی که در قیمت این شیشه ها تاثیر می گذارد عبارت می باشد از :

  1. مدل های مختلف

یکی از نکات بسیار مهمی که در قیمت شیشه برای بالکن تاشو تاثیر بسیاری دارد، این است که مدل های بسیار مختلفی در این شیشه ها وجود دارد و شما می توانید برای پوشاندن بالکن خود یکی از آنها را انتخاب نمایید. در واقع اینکه شیشه تاشو تنها در یک مدل باشد بسیار اشتباه است  و مدلی های زیادی از این نوع شیشه وجود دارد که شما یکی از آنها را می توانید انتخاب کنید و مورد استفاده قرار دهید، تنها باید به این نکته توجه داشته باشید که قیمت هر یک از این پوشش ها با دیگری تفاوت دارد و شما می توانید برای اینکه یکی از بهترین آنها را انتخاب کنید با مشاوران شرکت مشورت نمایید.

  1. استفاده از یراق آلات وارداتی و یا ایرانی

یکی از نکات دیگری که در قیمت شیشه تاثیر بسیار زیادی دارد و باید در این مورد هم اطلاعات خود را بیش کنید، این است که یراق آلات مورد استفاده شده در این نوع از شیشه های بالکن با یکدیگر متفاوت می باشد بدون شک شما باید برای نصب شیشه های بالکن خود از یراق آلاتی استفاده نمایید،، ولی باید بدانید که برخی از این یراق آلات وارداتی هستند که توسط شرکت ایمن در سازه پارت وارد ار کشورهای گوناگون وارد می شوند و برخی از آنها ساخت کشور ایران می باشند.

بدون شک یراق آلاتی که وارداتی می باشند هزینه بیشتری نسبت به نوع ایرانی خود دارند، بر همین اساس اگر شما نمی خواهید هزینه زیادی را برای شیشه تاشو خود پرداخت کنید بهتر است نوع ایرانی آن را انتخاب کنید. البته باید بدانید اگر کیفیت برای شما اهمیت بسیاری دارد، نوع وارداتی آنها کیفیت بالاتری دارند، به همین دلیل اگر می خواهید کیفیت یراق آلات شیشه بالکن تاشو شما بیشتر باشد، با مشاوران شرکت این مسئله را در میان بگذارید.

  1. متراژ کار

یکی از نکات دیگری که در قیمت اینگونه تاثیر بسیاری دارد و به همین دلیل باید به این مورد هم در خرید و سفارش خود دقت داشته باشید. در واقع باید بدانید هر اندازه که متراژ کار شما زیاد باشد، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید، البته اگر فی در هر متر مربع وجود داشته باشد هزینه شما کمتر می شود. برای اینکه هزینه های شما به درستی در مورد متراژ مشخص شود.

برای انتخاب و نصب شیشه بالکن باید به چه مواردی دقت شود ؟

مکانیسم استفاده کردن از شیشه بالکن به شما این امکان را می دهد که در فصل گرم سال پنجره های تراس خود را باز کنید و از هوای بیرون لذت ببرید و در فصل سرد سال هم در تراس خود بنشینید و چای گرم بنوشید. بسیاری از افراد زمانی که می خواهند شیشه های بالکن خود را سفارش دهند بین نوع تاشو و یا همان ریلی و ثابت مردد هستند. آنها به خوبی نمی دانند که باید کدام یک از آنها را در تراس نصب کنند و همچنین کدام نوع بیشتر با تراس آنها هماهنگی های لازم را دارد.

شیشه های بالکن که به صورت ریلی هستند و باز می شوند یکی از بهترین انتخاب های شما به شمار می رود چرا که همیشه می توانید آن را باز و بسته کنید و از فضای بیرون از خانه لذت ببرید. برخی از افراد که تراس بسیار کوچکی دارند بر این باور می باشند که تنها باید از نوع ثابت شیشه های بالکن استفاده کنند و نمی توانند نوع تاشو را در تراس خود به کار ببرند.

تراس شما هر اندازه که مساحت داشته باشد، شما هر نوع شیشه بالکن از نوع ریلی و یا ثابت را که مایل باشید را می توانید در تراس خود نصب کنید. بنابراین زمانی که می خواهید سفارش خود را به کارشناسان ارائه دهید بهتر است در مورد علاقه خود صحبت کنید. کارشناسان از آنجایی که تجربه و تخصص بسیاری در زمینه نصب شیشه های بالکن دارند بهترین انتخاب را برای فضای شما معرفی خواهند کرد.

شیشه بالکن

شیشه بالکن

پنجره ها و یا شیشه هایی که در بالکن نصب می شود تاثیر بسیار زیادی در میزان نور ورودی به خانه شما دارد، با این وجود که به عنوان عایق گرما و سرما هم عمل می کند. بسیاری از افراد بر این باور می باشند که قیمت بالکن شیشه ای شاید زیاد باشد و بر همین اساس از نصب آن منصرف شوند، آنها باید بدانند که قیمت شیشه های بالکن بسیار مناسب است. در واقع قیمت نهایی را زمان اندازه گیری به شما اعلام می کنند.

شیشه های بالکن که به صورت ریلی هستند و باز می شوند یکی از بهترین انتخاب های شما به شمار می رود چرا که همیشه می توانید آن را باز و بسته کنید و از فضای بیرون از خانه لذت ببرید. برخی از افراد که تراس بسیار کوچکی دارند بر این باور می باشند که تنها باید از نوع ثابت شیشه های بالکن استفاده کنند و نمی توانند نوع تاشو را در تراس خود به کار ببرند.

عملکرد شیشه های ریلی و جمع شونده چگونه است ؟

شیشه های ریلی و یا همان جمع شونده به گونه ای می باشد که شما آنها را در یک گوشه جمع می کنید. بیشتر روف گاردن ها، بالکن ها، نمایشگاه های ماشین و … که زیبایی نمای ساختمان برایشان اهمیت بسیاری دارد از این نوع شیشه ها استفاده می کنند. پنل هایی که در این نوع شیشه ها به کار می رود بدون فریم و یا با فریم می باشد که شما هر نوع آن را که مایل باشید را می توانید سفارش دهید. پنل هایی که بدون فریم می باشند طرفداران بسیار زیادی دارند، چرا که دید از بیرون و داخل بدون مانع می باشد.

شما در فصل سرد سال می توانید هر طوری که مایل هستید از آنها استفاده کنید. شما بیشتر ساختمان هایی را که مشاهده می کنید و از زیبایی آنها لذت می برید بدون شک از این نوع شیشه های جمع شونده و یا همان ریلی استفاده کرده است. عملکرد این شیشه ها به این گونه است که :

– شما هر زمان اراده کنید و بخواهید می توانید پنل های شیشه را کنار بزنید و از فضای بیرونی و هوای بهاری لذت ببرید. برخی روزها به قدری هوا عالی و بی نظیر است، که شما بدون شک می خواهید هوا را به درون خانه تان بیاورید. روزهایی هم که هوا سرد است می توانید با نوشیدن چای و قهوه در تراس خود به تماشای باران و برف بنشیند و از این فضا لذت ببرید.

– کارشناسانی که برای اندازه گیری تراس شما می آید عرض شیشه ها را بین 40 الی 6- سانتیمتر محاسبه می کنند و در نظر می گیرند. در واقع این اندازه استاندارد می باشد چرا که سیستم عایق بندی در این فاصله انجام می شود تا از ورود آلودگی و گرد و غبار جلوگیری کند.

– پنل هایی که در شیشه بالکن ریلی به کار می رود قدرت جابجایی بسیار بیشتری دارند و به همین دلیل مقاومت آنها م بسیار بیشتر است. در نصب بالکن شیشه ای از شیشه سکوریت استفاده می شود تا شیشه ها با ضربات آرام و سبک هرگز شکسته نشوند.

پرسش هایی در مورد نصب و راه اندازی شیشه بالکن

بدون شک شما برای نصب هر یک از تجهیزات ساختمانی خود باید با افرادی که در آن زمینه تخصص دارند مشورت کنید و کمک بگیرید. نصب و راه اندازی شیشه های بالکن نیاز به تخصص و دانش کافی دارد که نصاب های شرکت ( ایمن در) به واسطه تجربه بسیار زیادشان بهترین نصاب ها را برای نصب شیشه های بالکن شما اعزام می کنند.

از آنجایی که قیمت شیشه های بالکنی بسیار مناسب است، شما می توانید برای تراس خود این شیشه ها را که در انواع مختلفی هستند نصب کنید و از مزیت های آنها بهره مند شوید. برای نصب شیشه های بالکن بسیاری از افراد امکان دارد پرسش هایی داشته باشند که در ادامه برخی از متداول ترین آنها را بیان نموده و پاسخ آنها را ارائه می دهیم. برخی از مهمترین آنها عبارت می باشد از :

  1. چگونه مناسب ترین رنگ را انتخاب کنید ؟

به طور معمول رنگ شیشه هایی بالکن که در بازار ارائه می شود بسیار مناسب است و طیف رنگی آنها زیبایی بی نظیری را در ساختمان ایجاد می کند. اگر شما رنگ خاصی مد نظرتان می باشد و می خواهید تنها از آن رنگ استفاده کنید، می توانید با کارشناسان در این مورد مشورت کنید تا به واحد تولید سفارش شما را ارائه دهند. رنگ های سفید و سیاه از جمله رنگ های محبوبی می باشند که بیشتر افراد از آنها استفاده می کنند. ولی با این وجود شما می توانید رنگ مورد نظر خود را که با ساختمان هماهنگی های لازم را دارد انتخاب نموده و استفاده کنید.

نمونه شیشه بالکن نصب شده برای یک رستوران

نمونه شیشه بالکن نصب شده برای یک رستوران

  1. پانل های شیشه تراس، تا چه میزان بالکن را از باد و باران ایمن نگه می دارند ؟

بسیاری از افرادی که می خواهند شیشه های بالکن در انواع و مدل های مختلف را در ساختمان خود نصب کنند هدفشان این نگه داشتن تراس می باشد. در واقع اینکه شما در فصل زمستان از سرمای بیورن در امان باشید ولی بتوانید زیبایی این فصل را مشاهده کنید بسیار مهم است و شیشه ها باید عملکرد مناسبی داشته باشند. در پاسخ به این پرسش باید بیان کنیم که شما بدون شک با نصب شیشه بالکن از آلودگی هوا، باد و باران در امان خواهید بود و تراس شما بخشی از خانه تان می شود. در برخی از موارد که وزش باد و باران شدید هم باشد آب از درون پانل های شیشه وارد نمی شود و نیازی نیست شما نگران این مسئله باشید.

  1. آیا شکاف بین پانل های شیشه بسته می شود ؟

بین دو شیشه تراس که نصب می شود می توانید با استفاده از نوار مخصوص به خوبی بپوشانید و به این وسیله تراس شما از باد و باران های شدید در امان می باشد. شما زمانی که می خواهید سفارش نصب شیشه های بالکن خود را ارائه دهید، می توانید در مورد این مسئله با کارشناسان مشورت کنید تا از آن نوار مخصوص برای شیشه تراس شما استفاده کنند.

در برخی از موارد مانند فصل های گرم سال این نوار را می توانید بردارید تا جریان هوا را حتی در صورت بسته بودن پنجره احساس کنید. البته برخی از افرادی که نمی خواند جریان هوا وارد تراس شود هم می توانند این نوار را بر ندارند. به طور کلی شما با استفاده از این نوار خیالتان آسوده است که هرگز جریان هوا وارد خانه و تراس تان نمی شود.

نوعی از شیشه بالکنی خاص

نوعی از شیشه بالکنی خاص

شما بدون شک با نصب شیشه بالکن از آلودگی هوا، باد و باران در امان خواهید بود و تراس شما بخشی از خانه تان می شود.

  1. مقاومت حرارتی که شیشه های بالکن دارند تا چه اندازه است ؟

دقت داشته باشید از آنجایی که فریم های آلومینیومی و پنل های شیشه ای که در شیشه تراس به کار رفته است، هر دو دارای جنس سرد می باشند، دمای هوای تراس با خانه یکسان نمی باشد. در واقع اینکه شما فکر کنید تراس تان بسیار هوای گرمی خواهد داشت و در فصل زمستان می توانید در تراس استراحت کندی، بدین معنا نمی باشد که دمای آنجا مانند خانه است. بلکه باید بدانید دما و حرارتی که تراس دارد با خانه یکسان نمی باشد و هر دو با یکدیگر تفاوت هایی نیز دارند. اما باید به طور کلی بیان کنیم که با نصب شیشه تراس شما از هوای سرد بیرون در امان خواهید بود و هوای گرم فصل تابستان هم درون تراس نفوذ بسیاری ندارد و دمای متعادلی در تراس ایجاد می شود.

بیشتر بخوانید :

آشنایی با عوامل تاثیر گذار در قیمت شیشه بالکن ریلی

آشنایی با عواملی که در قیمت شیشه بالکن تاشو تاثیر دارد

آشنایی با مراحل نصب و طراحی پارتیشن شیشه ای

  1. شیشه های بالکن تا چه اندازه می توانند سر و صدا را کاهش دهند ؟

به طور کلی بسیاری از افرادی که می خواهند در تراس خود استراحت کنند، این مسئله برایشان اهمیت بسیار زیادی دارد که درون تراس سر و صدای زیاد بیرون از خانه وجود نداشته باشد. اینکه درون تراس سر و صدای بیرون از خانه وجود نداشته باشد امری طبیعی است و بدون شک می توانید مطمئن باشید سر و صدایی که در بیرون از منزل وجود دارد وارد خانه نمی شود.

البته یکی از نکاتی که اهمیت بسیاری دارد و باید به آن دقت داشته باشید این است که سرو صدا به طور کامل از بین نمی رود، بلکه تا حدودی که بسیار کم است شاید آن را در تراس خود بشنوید. اگر شما درب تراس را باز کنید بدون شک سر و صداها بسیار بیشتر از زمانی است که درب تراس بسته می باشد. بنابراین باید بدانید به طور کلی سر و صداها از بین نمی رود.

  1. برای نصب شیشه های بالکن باید چه فضایی داشته باشید ؟

اینکه شما باید تا چه اندازه از تراس خود را به نصب شیشه های بالکن اختصاص دهید بستگی به نوع شیشه ای دارد که انتخاب می کنید. اگر شما نوع ریلی این شیشه ها را انتخاب کنید، بدون شک نیازی نیست فضای زیادی را به نصب آنها اختصاص دهید، چرا که آنها روی یک ریل حرکت می کنند و فضایی را اشغال نخواهند کرد. این شیشه ها در انتهای دیوار جمع می شوند و شما بدون اینکه با آنها برخورد داشته باشید می توانی از فضای بیرون منزل خود لذت ببرید.

نمونه شیشه بالکن نصب شده

نمونه شیشه بالکن نصب شده

اما نوع دیگر آنها شاید فضای بیشتری را به خود اختصاص دهد. به طور کلی بهتر است برای نصب شیشه های بالکن با مشاوران و کارشناسان شرکت مشورت کنید تا بر اساس میزان مساحت تراس شما یکی از انواع شیشه های تراس را که مناسب تر است برای شما انتخاب کنند.

بر چه اساس قیمت شیشه بالکن محاسبه می شود ؟

از دیگر پرسش هایی که در مورد شیشه بسیاری از افراد دارند این است که قیمت آنها بر چه اساسی محاسبه می شود. ابعاد فضای بالکن شما یکی از مهمترین عوامل بسیار مهمی است که قیمت شیشه های بالکن را مشخص می کند. تنوع محصولات شیشه ای برای بالکن بسیار زیاد است و شما هر یک از آنها را که انتخاب کنید باید بدانید قیمت آنها هم متفاوت می باشد. ولی به طور کلی هر چه مساحت تراس شما بیشتر باشد باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید، ولی هر چه مساحت کمتری داشته باشید شیشه کمتری نصب می شود و هزینه زیادی هم پرداخت نخواهید کرد.

ریلی و کشویی دو نوع بسیار مهم این شیشه ها می باشد که شما می توانید یکی از آنها را انتخاب کرده و در فضای تراس خود استفاده کنید. اینکه کدام یک از آنها برای شما مناسب تر است را باید با مشورت کارشناسان انتخاب کنید. قیمت شیشه هایی که برای تراس خود انتخاب می کنید بسیار زیاد نمی باشد و به همین دلیل هر فردی با هر بودجه ای که دارد می تواند در بین انواع مدل های شیشه ها یکی از آنها را انتخاب کرده و سفارش دهد. برای نصب شیشه های بالکن بهتر است آنها را به نصاب های حرفه ای بسپارید تا در کمترین زمان و به بهترین شکل ممکن شیشه ها را نصب کنند.

ابعاد فضای بالکن شما یکی از مهمترین عوامل بسیار مهمی است که قیمت شیشه های بالکن را مشخص می کند. تنوع محصولات شیشه ای برای بالکن بسیار زیاد است و شما هر یک از آنها را که انتخاب کنید باید بدانید قیمت آنها هم متفاوت می باشد.

می توانید از مشاوران شرکت ایمن در سازه پارت درخواست کمک کنید تا به شما در این زمینه راهنمایی های لازم جهت انتخاب ششیه بالکن مناسب با قیمت مناسب را ارائه دهند. اگر متراژ بالکن شما زیاد باشد، باید بدانید که با شیشه بالکن تاشو زیبایی تراس شما بسیار بیشتر خواهد شد، به همین دلیل بهتراست برای تراس هایی که متراژ آنها زیاد است از شیشه های تاشو استفاده شود.

شیشه بالکن

شیشه بالکن

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

 02144011723   02144012692