درب اتوماتیک

امروزه از درب های اتوماتیک در بسیاری از مکان ها استفاده میشود و افراد زیادی از آنها برای زیبایی بخشیدن به ساختمان خود استفاده میکنند. از مهمترین ویژگی های این درب ها باز و بسته شدن اتوماتیک آن است و دیگر نیازی به باز و بسته کردن دستی آن نیست.دربهای اتوماتیک به دلیل مزیت ها و ویژگی های بسیاری که دارد افراد زیادی از آن برای مغازه ها و ساختمان های خود استفاده میکنند. درب های اتوماتیک از جمله درب هایی است که میتوانید آن ها را در همه مکان های تفریحی، تجاری و حتی مکان های اداری ببینید.

عوامل تعیین کننده قیمت دربهای اتوماتیک

عوامل زیادی در تعیین قیمت درب های اتوماتیک دخیل هستند و شما بر اساس این فاکتورها میتوانید قیمت درب های اتوماتیک خود را محاسبه کنید که این فاکتورها عبارتند از:

اندازه درب های اتوماتیک

یکی از مهمترین مواردی که در هنگام خرید درب های اتوماتیک باید به آن توجه کرد این است که اطلاعات دقیق درباره طول و عرض و اندازه درب ورودی را به شرکت ارائه میدهید زیرا اندازه درب ورودی بسیار مهم است. در این اندازه گیری باید بسیار دقت شود.شرکت ایمن در سازه بعد از اینکه ابعاد طول و عرض درب مشخص شد قیمت نهایی را به شما اعلام میکند.

جنس فریم های درب اتوماتیک

فریم هایی که در درب های اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرند دارای دو جنس هستند که یکی از آن ها از جنس استیل و دیگری از جنس آلومینیوم است.بهتر است بدانید که فریم های آلومینیومی نسبت به فریم های دیگر از درجه کیفیت بالاتری برخوردار است.اما در صورت انتخاب فریم های استیل باید دقت کنید که این فریم ها بدون موج روی درب ها نصب شود.در نهایت قیمت فریم هایی که از جنس آلومینیوم هستند نسبت به فریم های استیل که روی درب های اتوماتیک نصب میشوند تا حدودی بیشتر است.

انواع سیستم ورودی برای درب های اتوماتیک

یکی دیگر از فاکتورهای تعیین کننده قیمت درب های اتوماتیک ،سیستم درب های اتوماتیک سفارش داده شده است و بستگی به نوع سیستم سفارش داده شده شما دارد.این امر کاملا به شما بستگی دارد که میخواهید دربهای شما به صورت اتوماتیک و با سرعت بالایی بسته و باز شود یا اینکه این درب به صورت نیمه اتوماتیک و با سرعت نسبتا پایینی بلز و بسته شود.هر کدام از این سیستم ها که روی درب ها نصب میشود دارای قیمت های متفاوتی میباشد که در تعیین قیمت درب اتوماتیک شما اثر دارد.

نمونه قابل اجرا درب شیشه ای

نمونه قابل اجرا درب شیشه ای

بهتر است بدانید که دهانه ورودی درب های اتوماتی که کمتر از دو متر هستند فریم تک لنگه بهترین فریم برای اتخاب آن ها میباشد.درب های اتوماتیک یک لنگه نسبت به درب های دو لنگه از قیمت پایینتری برخوردار هستند.

انواع درب های اتوماتیک

هر کدام  از انواع درب های اتوماتیک  دارای قیمت های متفاوتی است و باید نسبت به نوع درب انتخابی خود قیمت متفاوتی را نیز پرداخت کنید.درب های اتوماتیکی که در هر مکان استفاه میشود  دارای انواع و قیمت های مختلفی است برای مثال درب هایی که در یک سوپر مارکت به کار رفته با درب هایی که در بانک ها مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت است زیرا درب های اتوماتیکی که در بانک به کار میرود باید از امنیت خاصی برخوردار باشند تا در مقابل حمله سارقان قرار نگیرد.

انواع دربهای اتوماتیک از نظر عملکرد

دربهای اتوماتیک از نظر عملکرد به چند دسته تقسیم میشوند که عبارتند از:

1.درب لولایی

یکی از انواع دربهایی که در ورودی ساختمان ها از آن استفاده میشود، درب های لولایی است.عملکرد این درب ها به این صورت است که به وسیله جک هایی که به درب ها متصل شده اند باز و بسته میشوند و فضای مناسبی را رفت و آمد افراد و حتی ماشین آلات و وسایل نقلیه به وجود می آورد.درب های لولایی خود به دونوع تقسیم میشوند با نام های تک لنگه و دو لنگه.باید بدانید که هر دوی این لنگه ها نیز اتوماتیک باز و بسته میشوند اما از بین آن ها درب دو لنگه کاربرد بیشتری دارد و بیشتر افراد از آن برای ورودی ها استفاده میکنند.

نمونه درب شیشه ای اتوماتیک

نمونه درب شیشه ای اتوماتیک

2.درب تاشو

یکی از مهمترین ویژگیهای این مدل درب های اتوماتیک که میتوان به آن اشاره کرد این است که شما میتوانید میزان و اندازه باز شدن آن را خودتان در سیستم عملکرد درب اتوماتیک انتخاب کنید.این درب ها باز شوندگی 90 درصدی دارند و برای کسانیکه میخواهند در ورودی فضای بیشتر و باز تری را داشته باشند بسیار مناسب است. نحوه نصب این نوع دربها هم به این صورت است که آن ها را باید از یک سمت به دیوار وصل کرد. این درب ها با عنوان نام های دیگری نیز در بازار شناخته شده اند مثل:درب های فولدینگ ، درب آکاردئونی و درب های اتوبوسی.

3.درب کشویی

یک نمونه دیگر از درب های اتوماتیک که بسیار کاربردی و مورد استفاده میباشد درب های کشویی هستند.یکی از اصلی ترین ویژگی های این نوع درب ها این است که آن ها به صورت افقی باز و بسته میشوند.

درب شیشه ای - ایمن در

درب شیشه ای- ایمن در

این درب ها زمان باز و بسته شدن روی ریل های خود حرکت میکنند.البته سفارش این درب ها بستگی به نظر سفارش دهنده دارد که در بعضی از مواقع میتوانند آن ها را دو تکه سفارش دهند و در بعضی از مواقع هم این درب ها را میتوان به صورت تکی سفارش داد.

کاربرد درب های اتوماتیک

درب های اتواتیک در بسیاری از حوضه ها کاربرد دارند از جمله حوزه امنیتی است که از این درب ها در مکان های نظامی حساس مثل پادگان ها و ساختمان های نظامی و …استفاده و نصب میشود.

  1. حوزه امنیتی

یکی از کاربردهای مهمی که در درب های خودکار وجود دارد و بسیار مهم می باشد، کاربرد امنیتی آن است. در واقع باید بدانید به این کاربرد اهمیت زیادی داده می شود در مکان هایی که نظامی و مهم هستند، مانند نیروگاه های اتمی، پادگان ها، ساختمان های نظامی و … نصب می شود. برای اینکه درب ورودی این نوع از ساختمان ها را نصب نمایید می توانید چگونگی امنیت و درصد آن را به تولید کنندگان و شرکت های نصب سفارش دهید تا بهترین و با کیفیت ترین درب را برای شما تولید نمایند.

2.حوزه صنعتی

کاربرد بعدی این نوع از درب ها در ساختمان های صنعتی میباشد.از آنجایی که ساختمان های صنعتی نسبت به ساختمان های دیگر از حساسیت بالایی برخوردارند، از درب های اتوماتیک در آن استفاده میشود مانند آزمایشگاه های یک واحد صنعتی ، و باید درب ورودی این واحد ها با سایر درب های ساختمان های دیگر متفاوت باشد.

3.حوزه رفاهی

شما روزانه در بسیاری از مراکز و مکان های رفاهی رفت و آمد میکنید و میتوانید این نوع از درب ها را مشاهده کنید، زیرا این درب ها بیشتر در این مکان ها نصب میشود مانند مراکز خرید، هتل ها، فرودگاه ها، سوپرمارکت ها و خیلی از مکان های دیگر.

استفاده نادرست از درب های اتوماتیکی

بیشتر مشکلات به وجود آمده در درب های اتوماتیک شیشه ای به دلیل استفاده نادرست از آن بوده است.در بعضی از مواقع به دلیل رفت و آمد زیاد افراد و عدم توانایی درب اتواتیک در باز و بسته شدن برای تعداد دفعات زیاد ، باعث اختلال در عملکرد درب میشود.بنابراین برای خرید درب های اتوماتیک باید به میزان رفت و آمد و میزان باز و بسته شدن درب نیز توجه داشت.

با توجه به این موضوع، نیاز به تعمیر این درب ها در آینده کمتر خواهد شد.باید در هنگام سفارش درب اتوماتیک دقت داشته باشید که از یک برند معتبر که کیفیت درب های آن مطمئن است برای نصب درب های اتوماتیک خود استفاده کنید.علاوه بر کیفیت درب های اتوماتیک باید به کیفیت یراق آلات و کیفیت نصب درب نیز توجه داشته باشید زیرا این ها در طول عمر و کارایی طولانی مدت درب موثر است.

اجرای پروژه درب های اتوماتیک شیشه ای

اجرای پروژه درب های اتوماتیک شیشه ای

نصب درب های اتوماتیک شیشه ای

نصب دربهای اتوماتیک شیشه ای کاری دشوار و بسیار حساس است زیرا در صورت عدم نصب صحیح آن، عملکرد  این درب ها با اختلال مواجه میشود و سبب ایجاد خرابی در آن میشود.یکی از بیشترین دلایلی که باعث نیاز به تعمیر دربهای اتوماتیک میشود همین نصب نادرست و غلط درب های شیشه ای است.اگر نصاب حرفه ای باشد باید بتواند انواع درب های اتوماتیک را بدون مشکل نصب کند.در میان همه درب های اتوماتیک، درب های اتوماتیک گردان دشواری بیشتری برای نصب را دارد.نصب دربهای گردان نیاز به فضای زیادی دارد و نحوه نصب و راه اندازی آن نیز پیچیده تر است.

می توانید از مشاوران شرکت ایمن در سازه پارت درخواست کمک کنید تا به شما در این زمینه راهنمایی های لازم جهت انتخاب درب های اتوماتیک شیشه ای مناسب با قیمت مناسب را ارائه دهند.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144011723   02144012692