تعمیر و طراحی درب اتوماتیک و نوع سیستم طراحی شده در آن

درب اتوماتیک

طراحی درب اتوماتیک شیشه ای به گونه ای می باشد که کنترل تردد افراد را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد. این نوع از درب ها به سه گروه تقسیم بندی می شوند که لولایی، دوار و کشویی مهمترین آنها به شمار می رود. به طور معمول استفاده از در های شیشه ای اتوماتیک در ورودی ساختمان هایی همچون مجتمع تجاری، اداری، بانک ها و … صورت می گیرد. درب های مکانیزه که از جمله انواع آن اسلاید و یا کشویی است که تردد افراد را بسیار راحت تر کرده و به همین دلیل بسیاری از کاربران این نوع درب ها را انتخاب می کنند. درب اتوماتیک شیشه ای از جمله درب هایی به شمار می رود که شما آنها را در بسیاری از ساختمان ها مشاهده خواهید کرد . نصب کردن این درب ها نسبت به درب های قدیمی مزیت های بسیار زیادی دارد و بر همین اساس دیگر درب های قدیمی کاربرد زیادی ندارد و بسیاری از درب های ورودی ساختمان ها از جمله درب های اتوماتیک شیشه ای می باشد. حتی مغازه ها و فروشگاه های کوچک هم درب های اتوماتیک شیشه ای را نصب می کنند، چرا که زیبایی نمای بیرونی ساختمان با این درب ها بسیار بیشتر می شود.

پیشنهاد میکنیم در ادامه با ایمن در سازه پارت همراه باشید تا درباره تعمیر و طراحی درب اتوماتیک و نوع سیستم طراحی شده در آن اطلاعاتی به دست آورید.

نحوه کار اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

نحوه کار کردن درب های اتوماتیک شیشه ای بستگی به اپراتور نصب شده روی درب ها دارد. اهرم هایی که برای درب اتوماتیک شیشه ای نصب شده اند روی هم جمع می گردند و در این حالت درب های مکانیزه باز می شوند. در صورتی که اهرم های درب باز شوند و از حالت بسته خارج گردند درب بسته می گردد، بنابراین باید بدانید به صورت کلی عملکرد تمامی انواع درب های اتوماتیک شیشه ای به اهرم های طراحی شده در آن بستگی دارد. اپراتور درب های اتوماتیک شیشه ای سرعت ثابت و مشخص شده ای دارد و بر همین اساس باز و بسته شدن درب ها تا حد بسیار زیادی به آنان بستگی دارد.
به طور کلی باید بدانید نحوه کار کردن اپراتور درب های اتوماتیک شیشه ای در حالت های مختلف با یکدیگر تا حد زیادی متفاوت است که این تفاوت اصلی آنها هم به علت باز و بسته شدن در های شیشه ای اتوماتیک می باشد. حالت هایی که برای باز و بسته شدن درب های اتوماتیک شیشه ای وجود دارد عبارت می باشد از :
1. حالت اول
در این حالت از باز و بسته شدن درب های اتوماتیک شیشه ای اپراتور روی آستانه درب نصب می گردد تا درب به راحتی به سمت خارجی باز شود. در این حالت اهرم هایی که روی درب طراحی شده اند پیوسته می باشند و به موتور وصل می گردند. هر زمانی که اپراتور درب های اتوماتیک شیشه ای حرکت را تشخیص دهد و یا اینکه وزن درب ها را به وسیله حسگر احساس کند، نیروی موتور درب را به بازوهای درب های اتوماتیک شیشه ای انتقال می دهد و همین امر امر موجب می شود که درب باز و یا بسته شود.

نصب درب اتوماتیک

2. حالت دوم
در این حالت هم شبیه به حالت اول اپراتور بر روی درب های اتوماتیک شیشه ای قرار می گیرد و باز و بسته شدن درب ها را بر عهده دارد. تنها تفاوتی که بین حالت اول و دوم باز و بسته شدن درب وجود دارد جهت باز و بسته شدن آن می باشد. در این حالت موتور درب های اتوماتیک شیشه ای بر روی درب نصب نمی گردد و آن را باید در داخل ساختمان نگه دارند، که مکان آن را خودتان باید مشخص کنید.
یکی از درب های مکانیزه که در دسته بندی درب های اتوماتیک شیشه ای قرار می گیرد، درب اضطراری است. برخی از ساختمان ها درب های مربوط به خروج اضطراری دارند که این نوع از درب ها به صورت خودکار ملکرد خود را آغاز می کنند. زمانی که این نوع از درب ها نصب می شوند روی تنظیماتشان موقعیت های خاصی را وارد می کنند تا در آن شرایط و موقعیت ها درب به صورت اتوماتیک باز شود. تعدادی از ساختمان ها به میزان خطراتی که امکان دارد برای آنها به وجود آید، سیستم درب های اتوماتیک شیشه ای را بر اساس آن خطرات تنظیم می نمایند. بنابراین شما باید به خوبی بدانید باز و بسته شدن این نوع از درب های اتوماتیک شیشه ای نسبت به درب های دیگر تفاوت زیادی دارد.

بیشتر بخوانید:

مراحل ساخت شیشه میرال در شرکت ایمن در سازه پارت

ساختار فنی شیشه بالکن و آشنایی با انواع شیشه بالکن فریم لس و بدون فریم

شیشه بالکن مدرن چه ویژگی و مدل هایی دارد؟

مراحل تولید شیشه های بالکن و مزیت های آن

شیشه بالکن ارزان و نقش شیشه های بالکن در زیبایی خانه

تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای ریموتی

همانطور که می دانید درب اتوماتیک شیشه ای کاربردهای بسیاری در ساختمان های زیادی دارد. بر همین اساس این درب ها و سیستمی که برای آنها طراحی شده است طرفداران بی شماری دارد. دلیل استفاده بسیار زیادی از درب های اتوماتیک شیشه ای مزیت های و ویژگی های آنها می باشد. سهولت در رفت و آمد با این درب ها موجب گشته است تا در بیشتر ورودی های ساختمان این نوع از درب های اتوماتیک شیشه ای مورد استفاده قرار بگیرند. یکی از راهکارهای مهمی که برای استفاده از این درب ها طراحی کرده اند، تا به راحتی از آنها استفاده شود این است که، به وسیله ریموت و کنترل از راه دور درب ها را کنترل کنند.
در صورتی که شما می خواهید اقدام به نصب درب اتوماتیک شیشه ای نمایید باید دقت بسیار زیادی داشته باشید که در برخی از مواقع شاید ریموت آن خراب شود. در این صورت خودتان به هیچ وجه نباید آنها را تعمیر نمایید، چرا که امکان دارد به طور کلی کنترل آنها را از بین ببرید بر همین اساس باید از افرادی که در این زمینه تخصص بیشتری دارند و حرفه ای هستند راهنمایی های لازم را دریافت کنید. کارشناسانی که در شرکت ایمن در مشغول به فعالیت هستند می توانند در این مورد به شما مشورت ها لازم را ارائه دهند و همیشه پاسخگوی پرسش های شما هستند.

نصب و طراحی درب اتوماتیک

مشاهده آلارم خرابی بر روی صفحه نمایش

تعدادی از اپراتورهایی که روی درب های اتوماتیک شیشه ای نصب می شوند به مدار هوشمند مجهز هستند. از آنجایی که درون این اپراتورها سنسورهای متنوعی وجود دارد صفحه نمایش درب را به خوبی نشان می دهد. همچنین زمانی که ایراد و یا خرابی در درب های اتوماتیک شیشه ای به وجود آید بوق هشدار آنها فعال می گردد. ایراد و اشکالاتی که، ممکن است در این صفحه مشاهده نمایید عبارت می باشد از : باتری درب ضعیف است، در اتوماتیک به کمک باتری کار می کند، باتری درون درب و دستگاه در حالت تخلیه شدن است، وضعیت اضطراری شماره 1، وضعیت اضطراری شماره 2، تشخیص دادن مانع در هنگام باز و بسته شدن درب و … است.

اپراتور درب چگونه خلاص می شود

در این حالت باید شما به خوبی بررسی کنید که هنگام زدن دکمه موتور درب های اتوماتیک شیشه ای و یا فشار دادن آنها شاسی فرمان موتور دستگاه روشن می شود یا روشن نمی شود. در صورتی که برق درونی دستگاه قطع شود و صدای موتور درب هم از کار بیفتد، موتور بالای درب در حالت خلاصی قرار گرفته و شما باید لت های موتور درب های اتوماتیک شیشه ای را با دستتان به آرامی حرکت دهید، چرا که تنها در این صورت درب باز می شود. البته که باید بدانید به غیر از قطع برق ورودی، روش دیگری هم برای خلاص نمودن موتور وجود دارد و آن هم استفاده از کلید کنترل عملکرد اپراتور می باشد.

درب باز شده ولی بسته نمی شود

در این حالت شما باید ابتدا دکمه تعیین وضعیت اپراتور درب های اتوماتیک شیشه ای را به خوبی بررسی کنید. در واقع تعیین وضعیت آن حالت دائم خلاص و یا باز نباید باشد و باید وضعیت آن را در حالت اتوماتیک به خوبی نگه دارید. در صورتی که اپراتور درب های اتوماتیک شیشه ای مجهز به چشم ایمنی باشد، باید بررسی نمایید که مانع فیزیکی در میان درب های اتوماتیک شیشه ای قرار نگرفته است. در این حالت گیرنده و فرستنده به طور کاملا صحیح در مقابل یکدیگر قرار می گیرند.

طراحی و نصب درب های اتوماتیک شیشه ای

طراحی و نصب درب های اتوماتیک شیشه ای

درب به صورت خود به خود باز و بسته می شود

به علت استفاده نمودن از تکنولوژی مادون قرمز در درب اتوماتیک شیشه ای امکان دارد در صورتی که تابش نور خورشید به صورت مستقیم باشد درب به طور خودکار باز و یا بسته شود. همچنین اگر رادار دستگاه در کنار لامپ مهتابی درب های اتوماتیک شیشه ای قرار بگیرد هم ممکن است درب به صورت خودکار باز و بسته گردد. در این صورت برای پیدا کردن عیب یابی باید به افرادی که در این زمینه تخصص دارند و حرفه ای هستند مراجعه نمایید.

درب بسته شده و باز نمی شود

در این صورت باید ابتدا از وصل بودن برق درب های اتوماتیک شیشه ای اطمینان کافی داشته باشید. همچنین فیوز برق ورودی را هم که بر روی مدار فرمان قرار دارد را باید مورد بررسی قرار دهید. کلید تعیین وضعیت اپراتور باید در حالت اتوماتیک دو طرفه قرار گرفته شود. اگر درب های اتوماتیک شیشه ای در حالت بسته شدن دائم قرار بگیرد شخصی که به درب نزدیک شود باز شدن درب اتفاق نمی افتد، چرا که رادار درونی دستگاه دستور باز شدن درب را صادر نمی کند.

 

با سایر محصولات ایمن دُر سازه پارت آشنا شوید:

شیشه بالکن

شیشه سکوریت

درب اتوماتیک

شیشه حمام

 

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144011723   02144012692   

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *